SUPERPOSTAVA

Správná strava

Zpět

"Jestliže je strava špatná, pak léky nepomohou. Jestliže je výživa správná, pak léky nejsou potřeba."
(Zaznamenáno již v roce 500 př.n.l.)

Patrick Holford, ředitel Institutu pro optimální výživu (Institute for Optimum Nutrition – ION) v Anglii, říká:

„Jestliže se dnešní doktoři nestanou výživáři zítřka, pak dnešní výživáři se stanou doktory zítřka."

Dobré zdraví začíná dobrou stravou. Kvalita našeho života v těle záleží z 85 % na tom, co jíme. Zbylých 15 % je rozloženo na to, co pijeme, a to, co dýcháme. Nechci opomenout ani vlivy psychické a duchovní, ať už vnější nebo ty v nás, to komu a čemu věříme.

Dnes vychází najevo, že mnoho chorobných stavů, vzniklých z předtím neznámé příčiny, je výsledkem špatné výživy!! Výživa organismu má vliv i na srdeční problémy. Vezměme si např. Brity, jako jedny z prvních ve světě v počtu srdečních chorob. Britská vláda a zdravotní profese by se měly prvořadě zabývat tím, jak zvrátit tento zoufalý trend. Největší snížení srdečních nemocí by jim přivodila změna ve stravování národa - výživa oproštěná od konzervovaných potravin, fast food (rychlé občerstvení) a nebo junk food (prázdné potraviny, doslova odpad, sběr). Tajemství leží v příjmu většího množství zeleniny a ovoce s obsahem životně důležitých antioxidantů. Římská deklarace WFS (World Food Security) ze 13. října 1996 potvrzuje: "...právo každého mít přístup k zdravému a výživnému jídlu shodně s právem na odpovídající jídlo a základní právo každého netrpět hladem..." Hlad a nedostatečné množství jídla však nejsou omezeny jen na rozvojové země. Chudí lidé v Británii také zažili snížený přísun potravy během poslední dekády. Ministerstvo zdravotnictví zdokumentovalo, že od roku 1980 pětina nejchudších ze všech rodin ve Velké Británii značně snížila svůj příjem antioxidantů (betakaroten o 4 % a vitamín C o 23%). Příjem mikronutrientů je tak nízký, že ohrožuje zdraví.

Sedmnáctiletá studie 11 000 lidí, kteří používali jídlo z obchodů zdravé výživy, ukončená v roce 1970 ukázala, že denní spotřeba čerstvého ovoce byla spojena s 24 % redukcí v úmrtnosti na koronární srdeční nemoci, 32 % redukci v úmrtnosti na mrtvici a 21 % redukcí úmrtnosti ve všech příčinách úmrtnosti. Věřím, že veřejnost musí být vzdělávána, aby jedla zdravou stravu, což znamená, že musí: konzumovat alespoň pět porcí ovoce a zeleniny denně a zvýšit příjem vlákniny. Tento druh stravy také napomůže v redukci váhy.

Kvalita stravy

Moderní farmářské metody zvýšily pestrost jídel v regálech supermarketů, ale neexistuje záruka, že se také zlepšila kvalita jídla. Různé metody ničí obsah přirozených minerálních látek, což vede k používání syntetických hnojiv za účelem kompenzace (Nestačí jen zdravě jíst). Není překvapením, že stále více lidí se obrací k výživovým doplňkům díky zjištění, že v nich dostávají postačující množství životně důležitých látek, které způsobují zásadní rozdíl v kvalitě jejich zdraví. V současném rušném a stárnoucím světě je mnoho jedinců, kteří z jakéhokoli důvodu nechtějí a nebo nemohou jíst nezbytné množství nebo některé druhy ovoce a zeleniny, a tak musí spoléhat na doplňky. Jsou to:

  1. Podnikatelé, obchodní zástupci, studenti a profesionálové (lékaři, právníci...), kteří říkají: „Nemám čas jíst!".
  2. Ti, co podléhají módním trendům - mladí lidé a teenageři.
  3. Chronicky nemocní.

Ačkoli dlouhodobé spoléhání se na naše potravinové doplňky není řádnou alternativou k čerstvým potravinám, hraje velmi důležitou pomocnou roli. Je to proto, že jsou vyrobeny z nejlepších přísad získaných z nejlepších přírodních zdrojů a jsou produkovány podle nejmodernějších technologií. Každý výrobek si zachovává svou původní nutriční hodnotu, což podporuje i dobré zdraví a klid mysli. Nutnost buněčné výživy

Váš osobní program

Chcete se s námi poradit o tom, jak správně a zdravě jíst?
Rádi byste se dozvěděli více o způsobech hubnutí?

Vyplňte formulář ZDE