SUPERPOSTAVA

Proč hubnout?

„Baculaté dítě není roztomilé, ale má zaděláno na obezitu!“

V dnešní době si stále více lidí dává záležet na své hmotnosti a vzhledu. V podstatě žijeme ve společnosti, která zažívá revoluci v péči o zdraví. Ačkoliv se klade důraz na pravidelné cvičení a zachovávání vhodné hmotnosti, je zjevné, že stále více lidí má nadváhu. A my Češi jsme nejtlustším národem ve střední Evropě. Jsme obéznější než Poláci, Maďaři i Slováci. Mezi Čechy je proto také nejvíce těch, kteří chtějí zhubnout, a to plných 44 %. Důvodů je hned několik:

Špatný zdravotní stav

  • lidé s nadváhou umírají v průměru o 5 - 10 let dřívě,
  • nadváha zvyšuje riziko výskytu srdečního onemocnění,
  • v České republice žije na 750 000 lidí trpící cukrovkou. Cukrovka patří k relevantním rizikovým faktorům kardiovaskulárních nemocí, které jsou dlouhodobě nejčastější příčinou smrti. Přes 92% diabetiků je typu II, který je vyléčitelný pozměněním diety a stravovacích návyků.

Nadváha může ovlivnit Váš zdravotní stav více, než si snad uvědomujete:

  • Bolest v zádech - nadváha zejména v dolní oblasti žaludku spojená s ochablým břišním svalstvem může způsobovat velké přetížení v bederní části těla a je hlavním faktorem bolesti bederní páteře. Dokonce už nějakých 6 kg navíc může takovou bolest vyvolat.
  • Křečové žíly – nadměrná váha způsobuje nepřirozené přetěžování cévní soustavy, a protože Vaše nohy nosí celou váhu Vašeho těla, mohou pak být důsledkem nevzhledné a někdy bolestivé křečové žíly.
  • Dýchavičnost - pokud trpíte nadváhou, Vaše plíce musejí pracovat daleko intenzivěji, aby stačily zásobit tělo kyslíkem. To je jeden z důvodů, proč je riziko při anestezii pro obézní větší.
  • Neplodnost - statistiky ukazují, že pokud chcete mít dítě, šance na otěhotnění se snižují, pokud jste obézní.
  • Problémy v těhotenství - pokud máte v průběhu těhotenství nadváhu, může to vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a zvyšuje se možnost nejrůznějších komplikací. I porod může být obtížnější.
  • Potíže s pletí - lidé trpící nadváhou si stěžují na ztvrdlou podrážděnou kůži a vyrážku způsobenou zvýšeným pocením, nebo třením kůže o sebe.

Některým lidem způsobuje mindráky, poškození psychiky.

Nadváha může za nemoci pohybové ústrojí - opotřebování kloubů, artrózy, artritidy, chrupavky; nemoci oběhového systému - již zmíněné křečové žíly, arterioskleróza, zvýšený krevní tlak, opotřebené srdce, ischemická choroba, infarkt myokardu; nemoci zažívacího ústrojí - žlučové kameny, záněty žlučníku, žaludku, diabetes, dna, nedostatečnost ledvin, vyrážky na kůži; nemoci dýchacího ústrojí - zejména když je tuk nahromaděn v oblasti břicha, dochází k infekci dýchacích cest, poruchám mozku, atd.

Obezita obecně významně zkracuje život a snižuje jeho kvalitu.

Nespokojenost se vzhledem

Pro 99% z nás platí: Pokud vypadám dobře, cítím se dobře. A pro 99% z nás "vypadat dobře" znamená být štíhlý a v kondici. Nemusíte trpět pocity viny kvůli tomu, že chcete zhubnout, protože chcete vypadat lépe. Ve všech průzkumech prováděných jak mezi ženami, tak mezi muži každého věku, je hlavním motivem úmyslu zhubnout vzhled.

Šatník

Co udělat s šatníkem plným perfektního kvalitního oblečení, které nemůžete nosit, protože Vám už nepadne?

Partnerské vztahy

Vaše rozměry by neměly ovlivňovat potěšení ze sexu ani přitažlivost pro opačné pohlaví, ale až příliš často je jimi ovlivňováno obojí.

Kariéra

Zaměstnavatelé přiznávají, že kdyby měli na výběr mezi otylou osobou a normálně vážící se stejnou kvalifikací, zaměstnají osobu s normální váhou. Důvodem je prý nedostatek sebekázně, nedostatek kontroly a nedostatek sebeúcty u otylých lidí.

Každodenní život

A co Vy? Který z těchto motivů Vás vede k hubnutí a snížení Vaší tělesné hmotnosti? Ať je to kterýkoliv, určitě pokračujte v prohlížení našich stránek a dozvíte se, jak celkově zlepšit Váš pohled na život ve společnosti a samozřejmě JAK ZHUBNOUT!

Vězte, že pokud jste za posledních 5 - 10 let nabrali 5, 10..20kg, znamená to, že pokud nic nezměníte, za dalších 5 - 10 let budete mít 10, 20..40kg nadváhy, a tím pochopitelně spoustu zdravotních problémů z nadváhy plynoucích!!!

Naštěstí je tu řešení: Váš osobní program hubnutí a správné výživy, který Vaše tělo především vyživí a také Vám pomůže dosáhnout ideální váhy.

Váš osobní program

Chcete se s námi poradit o tom, jak správně a zdravě jíst?
Rádi byste se dozvěděli více o způsobech hubnutí?

Vyplňte formulář ZDE