SUPERPOSTAVA

Nutnost buněčné výživy

„Zdravá výživa je opět aktuálnější“

Němečtí vědci poskytli zajímavé srovnávací informace k výživovému doporučení denních dávek vitamínů, minerálů a ostatních pro život nezbytných látek podle orthomolekulární medicíny (nauka zabývající se buněčnou výživou) ve srovnání s oficiálními školskými, tzv. hygienickými, doporučeními.
Stručné shrnutí:

Z nových poznatků je zřejmé, že tzv. oficiální výživová doporučení pokud jde o vitamíny, minerály a stopové prvky vč. enzymů, aminokyselin a látek nezbytných pro život, výrazně pokulhávají za životně důležitějšími, a pro nás z hlediska racionální stravy už dávno známými!, pravidly zdravé stravy. V německém odborném časopisu "Länger und gesünder leben" věnovanému alternativním směrům léčení, z kterého jsou volně převzaty následující informace, byla uvedena zajímavá tabulka s ještě zajímavějším komentářem vysvětlujícím moderní pojetí zdravé stravy včetně nutnosti obohacovat, i jinak zdravý pokrm, přírodními potravinovými doplňky v prevenci mnoha chronických onemocnění.

Z následující tabulky je zřejmý propastný rozdíl doporučené denní dávky vitamínů pro dospělého člověka mezi oficiálními výživovými doporučeními a doporučeními alternativních směrů, konkrétně orthomolekulární medicíny:

Denní dávka: (1 mg=1.000 μg)

Vitamín Oficiální doporučení (DGE*) Nově prokázaná dávka (neoficiální)
Vitamín A 1,0 mg (3.330 I.E.) 7,5 mg (25.000 I.E.)
Vitamín D 5,0 μg (200 I.E.) 25-50 μg (1.000 I.E.)
Vitamín E 12,0 mg 800 mg (= 66x více)
Vitamín K 80,0 μg 4.000 μg
Vitamín C 75,0 mg 1,5 g (= 20x více)
Vitamín B1 1,6 mg 300 mg (= 187x více)
Vitamín B2 1,8 mg 1.000 mg (= 555x více)
Vitamín B6 2,0 mg 200 mg (= 100x více)
Vitamín B12 3,0 μg 1.000 μg (= 333x více)
Biotin (Vitamín H) 0,1 mg 140 mg
Kyselina listová 0,3 mg 400 mg
Niacin 18,0 mg 1.000 mg
Kyselina pantotenová (B5) 6,0 mg 10.000 mg

*) Deutschen Gesellschaft für Ernährung (Německá společnost pro výživu – oficiální úřad obdobný naší společnosti pro výživu, která si oficiálně činí nárok na stanovování výživových norem).

Buněčná výživa

Buněčná výživa jednoduše znamená výživný program, který je sestaven tak, že buňky v našem těle jsou plně vyživovány. Toto našim buňkám umožňuje růst, regeneraci a vykonávání své funkce s největší efektivností, která je možná. Výsledek je, že se cítíme a vypadáme lépe, zvýší se naše obranyschopnost proti chorobám a také jsme schopni kontrolovat svou váhu, pokud je to potřeba.

Dodání pořádné výživy tělu je značně komplikovanější, nestačí se jednoduše vyhnout určitým přebytkům, jak to bývá v průměrné dietě. Je to dokonce komplikovanější než přidat pár vitamínů, zdravého jídla, džusů atd..

Buněčná výživa začíná používáním kompletního výživného programu, který zahrnuje všechny základní mikroživiny, požíváním vyvážených jídel a vyhnutím se přebytkům, o nichž je známo, že mohou být škodlivé. Zároveň to znamená využít výživu z bylin získaných na základě informací z botanického světa.

Většina živin, které konzumujeme, jsou absorbovány do našeho těla prostřednictvím malých výběžků v tenkém střevě – klků. Jeden z velmi důležitých účinků buněčné výživy je to, že těmto klkům umožňuje absorbovat nejvyšší možný rozsah výživy, kterou požíváme.

Používáním buněčné výživy můžeme bojovat proti některým škodlivým efektům jako špatné stravovací návyky, stres a dokonce i menší nemoci, touto správnou výživou začne proces regenerace a povzbuzení buněk. A buněčná výživa zachází dokonce i dál. Její důležitou částí je skupina mikroživin a bylin, které pomáhají energizovat buňky v těle, takže je jejich funkce efektivnější, a tím dochází ke zlepšení zdraví a vitality. Jak to můžeme pocítit? Celkovým vzrůstem energie, vitality a činnosti. Zároveň si můžeme být jisti, že dostáváme ten druh výživy, který nám pomůže s lepší prevencí a bojem proti chorobám.

Pro většinu lidí, kteří se stravují běžnou dietou, je výsledek při užívání buněčné výživy skutečně dramatický. Užíváním zjistíte, že se Vaše zdraví dostane na novou, vitálnější úroveň. Najednou se cítíte lépe a živěji. Tyto výsledky Vás budou motivovat k tomu, abyste pokračovali v takovém programu a mohli tak kontrolovat svou váhu. Je těžké zde, v několika odstavcích, popsat všechny výživné a biochemické aspekty. Na druhou stranu je jednoduché vyzkoušet buněčnou výživu a cítit ten rozdíl „na vlastní kůži“.

Jestliže hledáte takový nutriční program, který Vám tento rozdíl pomůže pocítit, jsme přesvědčeni, že jej najdete v naší buněčné výživě. Neváhejte a vyzkoušejte to! Váš osobní program

Váš osobní program

Chcete se s námi poradit o tom, jak správně a zdravě jíst?
Rádi byste se dozvěděli více o způsobech hubnutí?

Vyplňte formulář ZDE