SUPERPOSTAVA

Proč Aloe Vera?

Zpět

"Nejlepší nemoc je taková, která nikdy nevznikla"

Herbalisté a lidoví léčitelé znají tuto rostlinu po staletí jako "léčivou rostlinu" nebo jako "lékaře v květináči". Pod názvem aloe existuje několik desítek nebo možná stovek druhů, z nichž 4 mají léčivé účinky. Jeden druh ovšem svými vlastnostmi nad ostatní vyniká. Jde o ALOE VERA (Aloe barbadensis Miller), rostlinu z čeledi liliovitých (Liliaceae), tedy příbuznou česneku a cibuli, i když je podobná spíše kaktusu se zelenými dýkovitými listy plnými čirého viskózního gelu.

Do Severní Ameriky byla aloe vera, jejíž jméno znamená "zářivá hořká látka"(pochází z arabského Aloeh), přivezena v 16. století z Afriky. Ale již dlouho předtím byla široce považována za vůdčí hojivou rostlinu. První písemný záznam pochází z doby 1500 let př. n. l. Znaly ji civilizace na všech pěti kontinentech. Staří Egypťané se zmiňovali o aloe jako o "rostlině nesmrtelnosti" a zahrnovali ji mezi dary pohřbené společně s faraony.

V posledních desetiletích lékařský výzkum potvrdil a rozšířil mnohá tvrzení o zářivé hořké substanci (používané zevně nebo konzumované jako nápoj), která je srdcem aloe. Proč je aloe vera tak známá a používaná již několik tisíciletí? Proč je této rostlině věnována největší pozornost, např. i při výzkumu léčby AIDS?

Podívejme se, co aloe vera obsahuje

Její složení je opravdu neobyčejně bohaté a zajímavé. Gel z aloe obsahuje více než 200 komponentů. Velmi stručně:

Vitamíny: A, B1, B2, B6, B12, C, E, kyselinu folovou (listovou) a nikotinovou, které jsou nezbytné pro správnou činnost látkové výměny (metabolizmu).

Minerály: zvláště jsou cenné tzv. mikroelementy (stopové prvky), které se nacházejí v našem těle v malých množstvích, ale jsou velmi potřebné pro správný metabolizmus. Jedná se o mangan, měď, zinek, chrom. Z dalších minerálů obsahuje aloe také vápník, fosfor, železo, sodík, draslík, chlor.

Aminokyseliny: známe jich 22, z nichž 8 je nezbytných pro život. Všech těchto osm aminokyselin se v aloe vera nachází!

Enzymy: jsou potřeba pro správný průběh látkové výměny.

Z dalších substancí aloe vera je třeba zmínit ještě saponiny, antrachinony a lignin.

A ještě jedna důležitá poznámka: gel z aloe vera účinkuje nejlépe vcelku, účinky jednotlivých komponentů jsou vzájemně synergicky umocňovány!

Jaké jsou hlavní účinky a schopnosti aloe vera?

 1. Účinky detoxikační - očišťuje organizmus od zbytečných a škodlivých látek (Detoxikace).
 2. Harmonizujíci a antistresový účinek.
 3. Zvyšuje celkovou pracovní schopnost a schopnost snášet zvýšenou psychickou i fyzickou zátěž.
 4. Zvyšuje obranyschopnost (imunitu).
 5. Protialergické účinky.
 6. Protizánětlivé účinky.
 7. Ničí bakterie, viry a plísně.
 8. Tlumí a odstraňuje bolest.
 9. Urychluje hojení ran a popálenin, hojí místa poškozená psoriázou, podporuje pooperační regeneraci, minimalizuje poškození mrazem.
 10. Snižuje krvácení.
 11. Snižuje krevní cukr při diabetu.
 12. Redukuje artritické otoky.
 13. Omezuje infekci HIV.
 14. Nutriční podpora pro pacienty s AIDS.
 15. Stimuluje imunitní odezvu proti rakovině.
 16. Pomáhá při rakovině plic.
 17. Chrání proti radiaci.

Aloe vera zvyšuje chuť do života, zvyšuje schopnost zátěže

Při užívání aloe vera se cítíme podstatně lépe než dřív. Zvýší se naše chuť do života, ustupují deprese, zvyšuje se chuť do práce i výkonnost. Obzvláště to platí u lidí, kteří překonali těžké onemocnění a jsou v rekonvalescenci, a také pro starší lidi, kteří po pití gelu doslova ožívají. Napište si pro více informací - Váš osobní program.

Váš osobní program

Chcete se s námi poradit o tom, jak správně a zdravě jíst?
Rádi byste se dozvěděli více o způsobech hubnutí?

Vyplňte formulář ZDE