SUPERPOSTAVA

Celulitida

Zpět

„Krása těla totiž vždy vychází z nitra.“

Říká se jí celulitida, lékaři používají raději odborný výraz dermopanikulóza. Označení "pomerančová kůže" je poetičtější, ale vždy jde o jedno a totéž - o tuk, který se pod pokožkou hromadí jako sražený tvaroh. Výsledek? Ani sebelepší plavky nepřekryjí spoustu hrbolků - zejména na stehnech a hýždích, ale také na pažích – připomínajících kůru zralého pomeranče. Pohled na takovou pokožku určitě žádnou ženu nepotěší. Tukové buňky si "prorazí" cestu přes uvolněné tkáně, a tak se začne vytvářet nerovnoměrný hrbolatý povrch pokožky. A kdo za to může? „Na vzniku celulitidy se podílejí chromozomy, ale také takzvaná habituální dědičnost, což je přebírání špatných stravovacích návyků z rodiny," vysvětluje dermatoložka Karolína Kykalová ze Skin Care Center, „nedostatek pohybu - to všechno dermopanikulózu podporuje. Svým způsobem je to civilizační záležitost."

Pokud se podílí na vzniku pomerančové kůže i dědičnost, musí se s ní smířit i dcera, jejíž maminka celulitidu má? Nemusí. Rozložení podkožního vaziva, a tedy i typ postavy, jsou sice dané už při narození, ale tloušťku podkožního tuku lze ovlivnit. Pohybem, vhodnou stravou a třeba i masážemi.

Hovoří se o negativním vlivu "bublinkových vod", podporují vznik celulitidy? Všechno, co překyseluje organismus (včetně kávy), zvyšuje celulitidu, to je pravda. Ale jenom z perlivé vody se celulitida nedostane. Důležitější je pitný režim vůbec. Denně bychom měli vypít kolem tří litrů tekutin.

Pokud si chcete zlepšit stav pokožky a zmírnit projevy celulitidy pomocí krémů, vyplatí se před jejich použitím absolvovat alespoň jednou týdně tělový peeling, krémy se pak lépe vstřebávají. V zimě raději nenoste krátké sukně. Když vám budou promrzat nohy, tělo se brání přesunem tuku právě do partií stehen a hýždí.

Boj s celulitidou

Podle vyjádření FDA (Food and Drug Association) je „celulitida jednoduchý tuk, uložený proti fibrózní pojivové tkáni, způsobující nerovnoměrnost pokrývající pokožky." Též hlásají, že tvrdit něco jiného je nevědecké. Naše kolegyně si tedy dovolila být nevědecká. Po dvaceti letech boje s nepřítelem (celulitidou) se cítí být trochu odborníkem na danou problematiku. Léta, kdy ještě v Čechách nepůsobila firma, jejíž produkty nabízíme, se věnovala hledání příčin celulitidy, co ji odlišuje od "obyčejného tuku", a jak se jí bránit nebo zbavovat. Nic se nezměnilo od doby, kdy před deseti lety poskytla první informace. Nic nového v dosavadním výzkumu nezměnilo výsledky jejího pátrání. Zde je její nejlepší vysvětlení:

Definice FDA je do jistého stupně pravdivá. Celulitida vzniká při nahromadění tukových buněk pod kůží, kde jsou později ovlivněny slabostí kapilár, přičemž dochází k otokům a napínání kapilárních stěn. To umožňuje průnik tekutiny do okolních tkání, zatlačení tukových buněk do shluků, které se zachytí v pojivové tkáni. To pak způsobuje jamkovitý vzhled celulitidy a později velmi ztěžuje zbavování se celulitidy v porovnání s "obyčejným tukem". Víceméně máme všichni celulitidu určitého stupně, ale ženy jsou předisponované, protože ve srovnání s muži mají přirozené vyšší procento tuku, a jejich pokožka je tenčí, a tudíž i celulitida je viditelnější.

Existuje mnoho faktorů přispívajících k celulitidě, jež můžeme kontrolovat: stres, alkohol, tabák, kofein a všechny pochutiny (majonéza, salátové dresinky, kečup apod.), které vylepšují chuť! V podstatě všechno, co zabraňuje cirkulaci a pročištění nebo oslabuje cévní systém. Co se s tím dá udělat?

Plán boje s celulitidou

  1. Posílení cévního systému pomocí našich potravinových produktů.
  2. Rozproudit krev pomocí kardiovaskulárního cvičení MINIMÁLNĚ třikrát týdně, pokud možno radši 6x týdně.
  3. Boj proti tuku pomocí našeho „spalovače tuků“ a cviků na budování svalstva, abychom neztráceli svalovou hmotu.
  4. Zevní stimulace naším krémem (po každém osprchování, třeba jen jako prevence) a masáž (po masáži lufou se pokožka dobře prokrví)!
  5. VODA!!! Pitný režim, protože s tekutinami odejde z těla i tuk. Nabízíme i čaj vhodný k tomuto účelu.
  6. A samozřejmě vhodná strava.

Příklad zábalové kúry

V kosmetickém salónu distributorky z našeho týmu probíhala zábalová kúra s použitím našich výrobků k odstranění celulitidy. Zde jsou fakta:

- celá kúra trvala 4 týdny,
- první týden se mazalo 3x, druhý 2x, třetí a čtvrtý 1x,
- zábaly absolvovalo 8 žen velmi různého složení,
- nejmladší účastnici bylo 28 a nejstarší 54 let,
- během kúry nedržela žádná z žen speciální dietu, dodržovala svůj standardní životní rytmus,
- problematické partie se měřily na pěti místech (pas, boky, 3x stehno) vždy před a po aplikaci.

Největší celkový úbytek (počet cm po celkovém sečtení všech měřených partií na počátku mínus počet cm po celkovém sečten všech měřených partií na konci) činil neuvěřitelných 26 cm, nejmenší úbytek 12 cm a průměrný 19 cm. Dle našeho pozorování největšího úbytku ženy dosahovaly v oblasti boků.

Zjistilo se, že reakce na kůru je velmi individuální a nebyla vypozorována žádná závislost účinků na věku, hmotnosti, počtu porodů či typu zaměstnání. Dále čtěte také v sekci Kosmetika zítřka.

Váš osobní program

Chcete se s námi poradit o tom, jak správně a zdravě jíst?
Rádi byste se dozvěděli více o způsobech hubnutí?

Vyplňte formulář ZDE